Fransa Aile Birleşimi Vizesi 2022; Aile birleşimi vize başvuruları arasında büyük bir yüzdeye sahiptir. En sıkı deneyimlerin yapıldığı kategori olduğu da belirtilmelidir. Başvuru adımlarını turizm, çalışma, iş gezisi, eğitim gibi alanlarda da tamamlamanıza imkan verilmektedir. Hangi vizeye başvuru yapacağınıza göre doldurmanız gereken başvuru formunda da değişim olacaktır. Konsolosluğun internet sitesi üzerinden başvuru adımını sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru adımlarını danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlayabileceğinizi gibi aynı zamanda bizzat bireysel adımlar ile de tamamlama hakkınız vardır. Bir kısıtlama getirilmemiştir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 talep adımlarında pasaportunuzun güncel olmasına dikkat edilmelidir. Vize başvuru adımlarında pasaportun güncel olmaması durumunda henüz başlangıç aşamasında ret yanıtı almanız söz konusu olacaktır. Gerekli evraklara dair sorun yaşanmaması için size verilen listenin her bir evrakını eksiksiz temin etmelisiniz. Verilen bilgilerden ve sunulan evraklardan başvuru sahipleri sorumludur.

Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 temin edilirken pasaportunuzun yeşil olması durumunda vize almanıza dahi gerek kalmadan başvuru aşamasını yerine getirebilirsiniz. Ülkede 30 günü geçmemek kaydı ile yeşil pasaport sahiplerinin bulunmasına izin verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olmak için memuriyetin birinci, ikinci, üçüncü seviyesinde olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde yeşil pasaport talep edilebilmektedir. Yeşil pasaport hak sahiplerinin eşi ve çocuklarının da aynı şekilde bu imkandan istifade etmesine olanak tanınmaktadır.

-Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 kategorisinde kişilerin evliliklerini resmi olarak gerçekleştirdiklerine dair bilgi sunmaları gerekir. Uluslar arası geçerliliği olan evlilik belgesinin Fransızca tercümesi sunulmalıdır. Fransızca tercümenin noter onaylı olması gerekir. Tam tekmil nüfus kayıt örneği, kimlik belgesi, ikametgah belgesi, sağlık raporu, 2 adet biyometrik fotoğrafın da sunulması istenmektedir. Bu fotoğrafların yeni çektirilmiş olması kimlik tespiti sırasında sorun çıkmaması için çok önemlidir.

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar arasında sunulan tam tekmil nüfus kayıt örneğinde önceki evliliklerinizin bulunması durumunda bu evliliklerin resmi olarak sonlandığına dair de bilgi vermelisiniz. Evliliklerin sonlanmasının yanı sıra bu evliliklerden olan çocukların durumuna ilişkin de bilgi verilmelidir. Aile birleşimi başvurusunun sonrasında 90 günlük bir zaman diliminde başvurunun sonuçlanması beklenmektedir.

-Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 kategorisi dışında bir de çalışma vizesi talep edebilirsiniz. Bu aşamada talep adımlarında hangi firmadan onay aldığınızı anında sunmalısınız. Çalışma iznini ancak bu şekilde sorunsuz şekilde tamamlamanıza imkan verilmektedir. Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar temin edilirken, kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da hangi eğitimi aldıklarını ve hangi iş tecrübelerine sahip olduklarını kanıtlamalarıdır. Bu aşamada diplomalar, sertifikalar ve daha önceki iş yerlerinden alınan referans mektuplarının çalışma izni alma aşamasını büyük ölçüde kolaylaştırdığı da eklenmelidir.

-Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken dil seviyesine ilişkin de bilgi vermeleri gerekir. Fransa aile birleşimi vizesi 2022 talep adımlarında ülkenin kabul ettiği sınavlarda yeterli dil seviyesine sahip olup olmadığınızı da ayrıca sunmanız gerekmektedir. Vize başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmaktadır. Vize başvuru adımları ile bizzat uğraşmak istemeyen kişilerin, bu aşamada konusunda uzman olan platformlardan destek almasına da imkan verilmektedir. Danışmanlık firmaları sizin için gerekli olan tüm desteği eksiksiz bir biçimde sunacaktır.

Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa vizesi ne kadar; vize başvurunuzun geçerli kılınması için vize harcını da yatırmanız gerekmektedir. Vize harcının her sene zamma tabi tutulduğu belirtilmelidir. Ödeme adımında sorun yaşanması durumunda başvuru adımının ret yanıtı alacağını ve başvurunun dikkate alınmayacağını da bilmeniz gerekmektedir. Fransa vizesi ne kadar zamanda çıkar; vize başvurunuzun vize harcını da tamamlayarak yapmanızın hemen sonrasında 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde başvurunuzun işleme alınması sağlanır.

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 gibi kategorilerde ise bekleme süresi 90 güne kadar uzayabilmektedir. Bu ertelemelerde ve uzamalarda pandemi koşullarının da büyük etkisi vardır. Seyahatiniz ya da ülke iş gezilerinizi planlamadan önce kesinlikle pandemi önlemlerinin ne durumda olduğuna dair bilgi almanız gerekmektedir. Fransa vizesi ücreti 2022 ödeme adımının akabinde başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize harcının size iade edilmeyeceğini de bilmenizi gerekir. Fransa aile birleşimi vizesi 2022 ve diğer tüm vize tiplerinde ret yanıtı almanız durumunda başvuru için yatırmış olduğunuz tutar da yanmış olacaktır. Bir sonraki başvurunuzda yeniden vize harcını yatırmanız gerekecektir. Vize reddi alan kişilerin başlıca yapması gereken unsurların başında konsolosluğun belirtmiş olduğu süreçlerde reddi itiraz başvurusunun yapılmasıdır. Yapılan reddi itiraz başvurusu ile beraber vize başvurunuzun yeniden dikkate alınmasını ve değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2022

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 üzerinden oturum almanızın sonrasında ortalama 5 sene kadar ülkede sorunsuz şekilde ikamet ederseniz bu beş sebebin sonunda süresiz oturum talep etme hakkınız olacaktır. Fransa vizesi aile birleşimi 2022 onayı almak vatandaşlık almak manasına gelmez. Sadece evliliğinizi vesile kılarak oturum izni almanız mümkün kılınır. Aile birleşimi başvuru sürecinde maddi durumunuza dair de bilgilendirme sunmanız istenmektedir. Maddi durumun yeterli olmadığı kişilerin ülkeye girişine ve vize almasına imkan verilmeyecektir. Hesap özetinizi sunarak ülkeye giriş sonrasında masraflarınızı karşılayacak maddi kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi 2022

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 tercih etmeyen kişilerin çalışma izni başvurusunda bulunmasına da imkan verilmektedir. Çalışma vizesi almak isteyen kişilerin hangi firmadan onay aldıkları, uzmanlık alanları, eğitim durumları gibi hususlarda gerekli olan incelemeleri tamamlaması gerekmektedir. Fransa çalışma vizesi 2022 olmadan istihdam edilen kişilerin kendi özlük haklarının korunmasına dair sorun yaşayabileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Özlük haklarının korunması için kurumlarda izinli biçimde istihdam edilmeniz gerekmektedir. Çalışma izni olmayan kişileri istihdam eden firmaların da yasal yaptırım ile karşılaşacağının ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Fransa aile birleşimi vizesi 2022 kategorisinin dışında öğrenci olarak da oturum talep etme hakkınız vardır. Öğrenci vizesi talep adımlarını tamamlarken kişilerin özellikle eğitim için kabul edildikleri okuldan davet mektubu sunmaları gerekmektedir. Okulun sunmuş olduğu hibe, burs ve kalacak yer ile alakalı verilerini ide ayrıca bildirmeniz gerekmektedir. Fransa aile birleşimi vizesi 2022 kapsamında olduğu gibi öğrenci vizesinde de kişilerin maddi durumlarına ilişkin bilgi sunmaları istenmektedir.

Fransa eğitim Erasmus vizesi 2022 alan bireylerin lisans eğitimlerinin bir ya da birkaç dönemlerini bu ülkede tamamlamalarına imkan verilmektedir. Bu şekilde bir eğitim geçmişi olan kişilerin ülkede çalışma izni almasının da çok daha kolay olduğu görülmektedir.

Almanya Oturum İzni ile Hangi Ülkelere Gidilir için tıklayınız; https://schengenvize.com/almanya-oturum-izni-ile-hangi-ulkelere-gidilir/

[toggle title=”Fransa aile birleşimi başvurusu nasıl yapılır?”]

Bir Fransa vatandaşı ile evli olmanız durumunda aile birleşimi başvuru adımlarını evliliğiniz belgeleyen evraklar üzerinden tamamlayabilirsiniz.[/toggle] [toggle title=”Fransa vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?”]

Fransa vize başvurusunun ortalama 4 hafta içerisinde sonuçlanması beklenmektedir.[/toggle] [toggle title=”Vize başvuru adımları nasıl takip edilir?”]

Vize başvuru adımının sonrasında verilen referans numarası üzerinden vize başvurusunu takip etme hakkınız olacaktır.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Acil Vize